Podsumowania

Złota jesień… czyli… podsumowanie października

Brak komentarzy

Dziś wrzucam szybkie podsumowanie października. Jest to zarazem 12-ty wpis w tej kategorii, więc jak widać, zbliżam się do pierwszych urodzin mojego bloga. O tym jednak za jakiś czas. Co więc wydarzyło się w ostatnim miesiącu i jak wyglądał on w liczbach?

Otóż, nabiegałem takie wartości:

 • dystans: 325km
 • łączny czas: 24h:37min
 • Ilość dni biegowych: 23
 • spalone kalorie: 17tys
 • Ilość dystansów maratońskich: 1
 • Ilość dystansów półmaratońskich: 2
 • Oficjalne życiówki: 1 (półmaraton)
 • Nieoficjalne życiówki: 1 (maraton)

A to oznacza, że większość października kręciło się wokół 2 biegów: Garmin Półmaraton Gdańsk oraz nieoficjalny atak na życiówkę na dystansie maratońskim. Obie imprezy dzieliły 2 tygodnie, a pobiegnięcie maratonu było dość spontaniczne, choć w pewnym sensie od dawna wiedziałem, że muszę spróbować właśnie teraz. Oba starty wyszły znakomicie i myślę, że fajnie odzwierciedlają pracę włożoną w trening na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po maratonie wróciłem szybko i licząc na efekt superkompensacji, miałem w planach 3 starty w listopadzie:

 • Bieg Niepodleglości 10km w Gdyni 08.11
 • CityTrail 5km w Gdańsku 15.11
 • Bieg Europejski 5km w Gdyni 29.11

Ale jak wiadomo, nastały takie, a nie inne czasy i najpierw odwołano CityTrail, a wczoraj Bieg Niepodlegości i Europejski. Smutno, ale wiadomo jak jest. Najbardziej jednak obawiam się odwołania Garmin Ultra Race 05.12, gdzie zapisałem się na dystans 52km. Zakładam, że wkrótce przyjdzie jednak i decyzja o odwołaniu lub przesunięciu tej imprezy. Wybiegając zaś w przód, zapisałem się też na Trójmiejski Ultra-Track, czyli słynny TUT 20.02.2021, tym razem na dystans 42km. Co będzie… zobaczymy.

Tak w ogóle to plany na przyszły rok są bardzo mgliste. Aktualne jest moje zgłoszenie na Gdańsk Maraton w kwietniu, a Chicago przeniesione na październik. Dodatkowo, nastąpiła pełna kumulacja biegów z cyklu Abbott World Marathon Majors i mamy istny maraton maratonów, czyli Berlin, Londyn, Boston, Chicago, Tokyo i Nowy Jork – wszystkie na przestrzeni ok 1,5 miesiąca. Zapisałem się na loterię na Londyn i czekam na zapisy na Tokyo. Szansa na wylosowanie oscyluje w granicach 1:11, a po odwołaniu tych biegów w tym roku, chyba będzie jeszcze trudniej. Oprócz zaplanowanego Chicago, jest jeszcze Boston, gdzie mam gwarantowany start, ale tę imprezę na pewno przełożę na 2022 jak nie później. Ogólnie: wiemy tyle, że nic nie wiemy.

I tyle. Jest forma, są chęci, a czas leci i młodszy nie będę. Będę jednak dalej robił swoje i utrzymywał względną gotowość na lepsze czasy. Taka piękna złota jesień i oby tylko w przyrodzie… A odpocznę na emeryturze 🙂 Trzymajcie się zdrowo i cieplutko!

Tags: , , , , ,

Related Articles

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Koniec i początek… czyli… Podsumowanie września
Siłą rozpędu… czyli… podsumowanie listopada